Neuroflow Aktywny Trening Słuchowy

Neuroflow ATS (Aktywny Trening Słuchowy) to pierwszy w Polsce interaktywny trening wyższych funkcji słuchowych dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz dzieci z grupy ryzyka od 4 roku życia.

Diagnoza w Neuroflow ATS opiera się na ocenie czułości słuchu dziecka oraz ocenie wyższych funkcji słuchowych baterią znormalizowanych testów Neuroflow.

Dla każdego dziecka z rozpoznaniem APD zespół specjalistów z firmy APD-Medical analizuje wyniki testów słuchowych, dane z wywiadu i obserwowany profil objawów, co umożliwia zakwalifikowanie dziecka do określonego profilu klinicznego APD i na tej podstawie dobranie zindywidualizowanego, optymalnego programu terapeutycznego. Program pozwala na dostosowanie terapii do potrzeb oraz wieku dziecka (od przedszkolnego do młodzieży), a poziom trudności zadań zmienia się w sposób adaptacyjny.

Zaletą terapii jest to, że jest realizowana w warunkach domowych i zajmuje 20 minut 3 razy w tygodniu. Postępy terapii są kontrolowane przez terapeutę co 8 – 10 tygodni w zależności od wieku dziecka.

Metodą ATS można pracować z dziećmi i młodzieżą z wadami słuchu (korzystającymi z aparatów słuchowych i implantów), z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, koncentracji, uwagi słuchowej i percepcji słuchowej, z opóźnionym rozwojem mowy, ze specyficznymi zaburzeniami rozwoju języka (SLI), z dysleksją, z zaburzeniami uwagi bez i z nadpobudliwością psychoruchową (ADD i ADHD).

Aktywny trening słuchowy poprawia przetwarzanie bodźców słuchowych oraz:

utrzymywanie uwagi słuchowej i pamięć słuchową,

umiejętność utrzymania uwagi na głosie nauczyciela na tle szumu w klasie oraz rozumienie mowy gdy jednocześnie wypowiada się kilka osób,

podzielność uwagi a dzięki temu umiejętność jednoczesnego słuchania i sporządzania notatek,

płynność mowy, artykulację, prozodię mowy;

zdolności dziecka w rozumieniu wypowiedzi złożonych i dłuższych poleceń słownych,

samoocenę oraz odporność na stres przy wykonywaniu zadań trudnych;

wyniki w nauce, szczególnie w zakresie umiejętności czytania, pisania ze słuchu i uczenia się droga słuchową.

Więcej informacji o aktualnie organizowanych wydarzeniach pod numerem:

+48 512 702 480

Półkolonie
Integracja Sensoryczna
EEG Biofeedback
Neurologopedia
Logopedia
Terapia Psychologiczna
Trening Umiejętności Społecznych
Indywidualna Terapia Słuchu
Johansena